Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2012, sygn. ITPB1/415-1014/12/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1014/12/AD
Czy podatnik miał prawo zaliczyć wydatki na wymianę pokrycia dachowego bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, czy powinien zwiększyć o dokonane wydatki wartość budynku jako środka trwałego i dokonywać amortyzacji od podwyższonej wartości?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2012 r. (data wpływu 17 września 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z remontem dachu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 września 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z remontem dachu.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Od dnia 1 marca 2007 r. prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług krótkotrwałego zakwaterowania (PKD 55.10.Z.) opodatkowaną podatkiem liniowym, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. Działalność gospodarcza prowadzona jest w należących do Pana budynkach, wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i amortyzowanych. Budynki zostały oddane do użytkowania ok. 30 lat temu. Stan techniczny budynków jest dobry, jednak ze względu na występujące przecieki (w porze zimowej i przy większych opadach) postanowiono wykonać remont pokrycia dachowego. Dotychczas budynki miały pokrycie dachowe wykonane z wylewki betonowej pokrytej papą. Biorąc pod uwagę postęp technologiczny, podjął Pan decyzję o wymianie pokrycia dachowego zastępując papę blachodachówą, co wymagało wykonania drewnianej więźby dachowej. Całość wydatków związanych z wymianą pokrycia dachowego zaliczył Pan do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right