Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2012, sygn. ITPB3/423-308/12/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-308/12/AM

Pobór zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych zagranicznemu kontrahentowi należności za korzystanie z oprogramowania komputerowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2012 r. (data wpływu 15 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych zagranicznemu kontrahentowi należności za korzystanie z oprogramowania komputerowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2012 r. złożono ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych zagranicznemu kontrahentowi należności za korzystanie z oprogramowania komputerowego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność m.in. w zakresie świadczenia usług agencyjnych, spedycyjnych i szeroko pojętego zaopatrzenia jednostek pływających, zawijających do portów w Polsce. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka ma zamiar nabyć od zagranicznej osoby prawnej spoza Unii Europejskiej (spółka mająca siedzibę w Królestwie Norwegii) licencję, obejmującą prawo do korzystania ze specjalistycznego oprogramowania komputerowego, potrzebnego do obsługi zawieranych kontraktów. Nabywana licencja nie przenosi praw autorskich do programu komputerowego na Spółkę, ani nie przyznaje prawa do jego dalszej odsprzedaży, modyfikacji lub kopiowania. Wnioskodawca będzie zatem nabywać prawo do użytkowania programu komputerowego wyłącznie na własne potrzeby, będąc jednocześnie końcowym użytkownikiem tego programu. Należności licencyjne będą opłacane kwartalnie. Kontrahent nie będzie przekazywał Spółce certyfikatu rezydencji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00