Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.08.2012, sygn. ITPP2/443-738/12/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-738/12/AP
Miejsce świadczenia usług dzierżawy żurawii wieżowych wraz z obsługą operatorską.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 18 czerwca 2012 r. (data wpływu 22 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług dzierżawy i obsługi żurawi wieżowych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 czerwca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług dzierżawy i obsługi żurawi wieżowych.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie wynajmu żurawi wieżowych. Świadczy również usługi w zakresie zapewniania obsługi w postaci operatorów tych żurawi. Planuje zawrzeć umowę z kontrahentem nr 1 będącym czynnym podatnikiem VAT z siedzibą w Polsce, na podstawie której będzie świadczyć na jego rzecz usługi w zakresie wynajmu żurawi wieżowych wraz z obsługa operatorską. Żurawie wieżowe, będące przedmiotem dzierżawy, znajdować się będą przez okres obowiązywania umowy na terytorium Holandii - na terytorium tego państwa realizowana będzie inwestycja budowlana, na potrzeby której będą wykorzystywane te dźwigi oraz obsługa operatorska. W związku z realizacją usług Spółka będzie wystawiać na rzecz kontrahenta faktury VAT. Z informacji posiadanych przez Spółkę wynika, że Kontrahent, po nabyciu przedmiotowych usług, będzie je refakturował (najprawdopodobniej z marżą) na rzecz kolejnego podatnika z siedzibą w Polsce (kontrahenta nr 2), zaś ten podmiot posiadać będzie bezpośrednią umowę z klientem holenderskim i wystawi na jego rzecz fakturę VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right