Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2012, sygn. ITPB1/415-929b/12/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-929b/12/PSZ
Czy dokonując cesji umów leasingu (przedmiot leasingu: wyposażenie R.O." oraz samochód Volkswagen Caddy) na rzecz małżonki, w ramach przekazania zorganizowanej części przedsiębiorstwa R.O." na rzecz przedsiębiorstwa małżonki, zachowuje prawo do ujęcia w kosztach podatkowych rat leasingowych zapłaconych do czasu dokonania cesji??
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 28 sierpnia 2012 r. (data wpływu 28 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z planowaną cesją umowy leasingu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 sierpnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z planowaną cesją umowy leasingu.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Prowadzi Pan indywidualną działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych oraz hotelarsko-gastronomicznych i jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. Jako przeważający rodzaj działalności gospodarczej zgłoszone zostały: Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych (41.20.Z). Z uwagi na uzyskiwane przychody oraz liczbę zatrudnionych pracowników jest Pan zobowiązany do prowadzenia w 2012 r. pełnej księgowości i zaprowadzenia regulaminu pracy. Posiada Pan dwa miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, przy czym jedno z nich oznaczone jest jako Główna siedziba, a drugie jako Oddział. Usługi hotelarsko-gastronomiczne świadczone są w Oddziale przy wykorzystaniu wybudowanego wspólnie z żoną budynku hotelarsko-gastronomicznego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right