Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.08.2012, sygn. ITPP1/443-654/12/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-654/12/AJ

Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do rejestracji obrotu i kwot należnego podatku z tytułu pobieranych w imieniu firm, z którymi będą łączyły go umowy pośrednictwa, opłat abonamentowych oraz należności za wydany sprzęt i urządzenia za pośrednictwem kasy fiskalnej?Z jaką stawką VAT należy przedmiotowy obrót ewidencjonować?Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do wykazania z tego tytułu podatku należnego w deklaracjach VAT-7 i wpłaty tego podatku do urzędu skarbowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2012 r. (data wpływu 1 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku i sposobu prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej oraz rozliczenia tej sprzedaży w deklaracji dla podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie

obowiązku i sposobu prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej oraz rozliczenia tej sprzedaży w deklaracji dla podatku od towarów i usług.

W złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca od dnia 1 września 2009 r. prowadzi działalność gospodarczą oraz jest czynnym podatnikiem zobowiązanym do składania miesięcznych deklaracji dla podatku od towarów i usług (VAT-7). Przedmiotem prowadzonej działalności gospodarczej jest pośrednictwo w sprzedaży usług telekomunikacyjnych sieci P., gdzie podstawą opodatkowania jest prowizja ze sprzedaży obliczana na podstawie wykazanej sprzedaży, działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej zabiegi kosmetyczne i solarium. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych Wnioskodawca rejestruje za pomocą kas fiskalnych. Wnioskodawca ma podpisaną umowę pośrednictwa w zakresie sprzedaży produktów w tym przypadku telefonów, zawiera umowy o usługi telekomunikacyjne, sprzedaje doładowania do telefonów oraz akcesoria telefoniczne. W ramach tych umów pobierane są opłaty na rzecz zleceniodawców oraz wydawany jest sprzęt osobom fizycznym, nabywającym ww. produkty. Do podpisanej już umowy zawarty będzie aneks na sprzedaż dodatkowych usług. Wnioskodawca będzie zobowiązany do zawierania umów i sprzedaży usług telewizji C P. W ramach tych usług Wnioskodawca będzie pobierał opłaty: aktywacyjne za sprzedaż sprzętu, za dzierżawę (najem) sprzętu, kary umowne za zniszczenie sprzętu. Pobrane opłaty od osób fizycznych Wnioskodawca będzie w całości przekazywał firmie zlecającej. Przy zawieraniu umów z osobami fizycznymi w imieniu zleceniodawcy Wnioskodawcy nie będzie przysługiwało prawo do doliczania jakiejkolwiek marży lub dodatkowych opłat. Jedynym wynagrodzeniem za świadczone usługi pośrednictwa będzie prowizja wynikająca z ilości zawartych umów. Za każdy miesiąc rozliczeniowy Wnioskodawca wykonaną usługę będzie dokumentował fakturą VAT ze stawką 23%. Otrzymane przez Wnioskodawcę od zleceniodawcy towary do wydawania osobom fizycznym przy zawieraniu umów (np. dekoder, antena satelitarna, karty abonamentowe, itp.) nie będą dokumentowane fakturą VAT, lecz jedynie raportem wydania. Wnioskodawca będzie sporządzał umowę z osobą fizyczną logując się do systemu firm zleceniodawców. System będzie automatycznie drukował umowę dla klienta oraz fakturę VAT wystawioną przez zleceniodawcę a nie Wnioskodawcę. Jeden egzemplarz umowy wraz z fakturą i sprzętem wymienionym w umowie będzie przekazywany klientowi i będzie pobierana w gotówce należna z tego tytułu opłata. Drugi egzemplarz umowy, kopię faktury oraz pobraną gotówkę Wnioskodawca będzie przekazywał firmie będącej stroną zawartej umowy. Opłaty pobierane będą na rzecz zleceniodawców oraz wydawany będzie sprzęt osobom fizycznym nabywającym produkty tych firm.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00