Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2012, sygn. ITPB1/415-621/12/PSZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-621/12/PSZ
Czy podatnik prawidłowo uznał koszty wymiany nawierzchni ze starej betonowej na nową z kostki brukowej bezpośrednio w koszty podatkowe w momencie otrzymania faktury zakupu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2012 r. (data wpływu 4 czerwca 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wydatków na remont placu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 czerwca 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów wydatków na remont placu.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Jest Pani osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą głównie w zakresie sprzedaży detalicznej materiałów budowlanych. W swojej działalności wykorzystuje nieruchomości tj. budynek sklepu oraz magazyny. Wokół tych nieruchomości znajduje się plac, który poprzez bardzo intensywną eksploatację samochodów ciężarowych uległ znacznemu uszkodzeniu - powstały dziury i koleiny. Całą nieruchomość zakupiła Pani około 15 lat temu i wówczas plac był pokryty betonowymi płytami. W roku 2012 r. zakupiła Pani kostkę brukową w celu wymiany nawierzchni placu na nową. Wydatek, który już został poniesiony to 60.000 zł, a całość wymiany m.in. pozostały materiał, koszt usług położenia kostki, równanie terenu wyniesie około 300.000 zł. Wydatek na kostkę brukową zakwalifikowała Pani bezpośrednio w koszty podatkowe w momencie otrzymania faktury kosztowej wychodząc z założenia, że zgodnie z art. 22 ust. 1, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem wymienionych w art. 23. Tak też jest w przypadku wymiany nawierzchni z dziurawej na nową. Służy to poprawie funkcjonowania działalności gospodarczej, zapewnia kontynuację uzyskiwania przychodów i zabezpiecza źródło przychodów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right