Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2012, sygn. ITPP2/443-715/12/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-715/12/AP

Dokumentowanien WDT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2012 r. (data wpływu 18 czerwca 2012 r.), uzupełnionym w dniach 30 lipca i 10 września 2012 r. (daty wpływu), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki 0% na podstawie posiadanych dokumentów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2012 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniach 30 lipca i 10 września 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki 0% na podstawie posiadanych dokumentów.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniach, został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka jest producentem sprzedającym swoje produkty m.in. do krajów Unii Europejskiej, w tym do Anglii. Podmioty, którym sprzedane są produkty, posiadają właściwy numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy. Produkty przewożone są za pośrednictwem firmy przewozowej. Firmę przewozową wynajmuje pośrednik na podstawie umowy i podnajmuje kolejne mniejsze firmy, które podstawiają Spółce samochody do załadunku. W zamówieniu figuruje sposób odbioru FCA, czyli odbiór z magazynów Spółki. Spółka wystawia międzynarodowy samochodowy list przewozowy CMR. Na dokumencie tym uwidoczniony jest nadawca (Spółka), przewoźnik, wyszczególniony jest towar. Pod poz. 24 tego dokumentu znajduje się rubryka zatytułowana: przesyłkę otrzymano, a w niej adnotacja: ,,miejscowość, dnia ... oraz podpis i stempel odbiorcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00