Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2012, sygn. ITPP1/443-1420/11/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1420/11/AP

Czy sekcja zwłok jest zwolniona od podatku VAT?
Czy podstawą do wystawienia faktury jest art.43 ust.1 pkt.18 ustawy?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 13 października 2011 r. (data wpływu 17 października 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług, dotyczącej zastosowania zwolnienia dla usług polegających na sekcji zwłok jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2011 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia dla usług polegających na sekcji zwłok.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca przeprowadza sekcje zwłok, stanowiące badania pośmiertne, których celem jest ustalenie przyczyny zgonu. W ramach sekcji zwłok, po przygotowaniu dokumentacji dla lekarza patomorfologa wykonującego sekcję, zawiadamia się ordynatora oddziału, na którym zmarły był leczony. Ordynator lub oddelegowany przez niego lekarz z oddziału mają obowiązek być obecni przy sekcji zwłok. Po skonfrontowaniu danych na kartach identyfikacyjnych przy zwłokach z numerem ewidencyjnym z danymi na skierowaniu do sekcji, dochodzi do wykonania badania. Polega ono na dokonaniu oględzin zewnętrznych lub otwarciu. Pobrane wycinki zabezpiecza się w pojemniku z roztworem z formaliny. Po skończonej sekcji zszywa się zwłoki, doprowadza do należytego wyglądu i przewozi się do chłodni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00