Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2012, sygn. ITPP1/443-1436/11/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1436/11/BK

Opodatkowanie użytkowanie wieczyste.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 18 października 2011 r. (data wpływu 21 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 października 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości zabudowanych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W 1995 r. Spółdzielnia nabyła udział wynoszący 2/30 w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę przeznaczoną pod zabudowę zespołem pawilonów handlowo-usługowych. W chwili nabycia pawilony były już w budowie i fakt zmiany inwestora został odnotowany w dziennikach budowy. W dziennikach budowy 2 pawilonów, których inwestorem była Spółdzielnia, znajduje się wpis inspektora nadzoru budowlanego stwierdzający, że pawilony nadają się do użytkowania, nie posiadają jednak końcowego odbioru budowlanego. W procesie budowy pawilony zostały połączone. Spółdzielni nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT w trakcie budowy pawilonów. Od 2002 r. Spółdzielnia znajduje się w upadłości likwidacyjnej. Syndyk prowadzi sprzedaż majątku masy upadłościowej. Z uwagi na brak końcowego odbioru niemożliwe jest wyodrębnienie własności pawilonów i dlatego sprzedaży podlega udział w prawie użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z udziałem w nieruchomości budynkowej. Od 1998 r. Spółdzielnia stale użytkuje pawilony, a pomieszczenia w nich znajdujące się były i są wynajmowane innym podmiotom. Od momentu rozpoczęcia użytkowania pawilony nie były modernizowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00