Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2012, sygn. ITPB1/415-619/12/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-619/12/DP

Czy Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wartość niezamortyzowanej inwestycji w obcym środku trwałym, w momencie opuszczenia lokalu i rozwiązania umowy najmu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 31 maja 2012 r. (data wpływu 4 czerwca 2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 czerwca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych likwidacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni, jako osoba fizyczna wniosła w 2011 roku aport do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Aportem tym była niezabudowana nieruchomość gruntowa, która w chwili wnoszenia do spółki miała wartość znacznie wyższą, niż wartość za którą Wnioskodawczyni tę nieruchomość kupiła. Wartość nominalna udziałów objętych w zamian za wniesiony aport ww. nieruchomość, była znacznie niższa niż określona w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wartość aportu, co oznacza że różnica faktycznej realnej wartości tegoż aportu i wartości nominalnej otrzymanych udziałów została zaksięgowana jako tzw. agio na kapitale zapasowym spółki. Nieruchomość, którą Wnioskodawczyni wniosła do spółki z o. o. stanowiła jej majątek prywatny, nie powiązany nigdy z działalnością gospodarczą Wnioskodawczyni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00