Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.01.2012, sygn. ITPP1/443-1404/11/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1404/11/BK

Stawki podatku obowiązujące dla usługi, polegającej na rozbiórce budynków mieszkalno-usługowych o przeważającej powierzchni mieszkalnej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 5 października 2011 r. (data wpływu 14 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla usługi, polegającej na rozbiórce budynków mieszkalno-usługowych o przeważającej powierzchni mieszkalnej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 października 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej dla usługi polegającej na rozbiórce budynków mieszkalno-usługowych o przeważającej powierzchni mieszkalnej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą w zakresie wykonywania robót ogólnobudowlanych i jest podatnikiem podatku od towarów i usług. W maju 2009 r. wygrał Pan przetarg na wykonywanie robót ogólnobudowlanych, polegających na rozbiórce budynków mieszkalno-usługowych znajdujących się na terenie miasta. Zakres robót rozbiórkowych obejmuje wykonanie rozbiórki budynków mieszkalno-usługowych wraz z robotami towarzyszącymi oraz uporządkowanie terenu po rozbiórkach. Wykonując prace budowlano- rozbiórkowe nie wie Pan czy w miejscu rozbiórki powstanie budynek mieszkalny, a nie np. biurowy. Na Pana zapytanie Urząd Miasta odpowiedział, iż w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki, na których dokonywane są rozbiórki budynków mieszkalno-usługowych mają być w przyszłości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową lub usługową. W związku z powyższym ma Pan wątpliwość jaką stawkę podatku VAT ma Pan zastosować przy fakturowaniu robót wykonanie rozbiórki obiektu wraz z robotami towarzyszącymi oraz uporządkowanie terenu po rozbiórkach zgodnie z zawartą umową z dnia 22 maja 2009 r. z sp. z o.o. PKOB 111. Roboty rozbiórkowe mieszczą się w grupowaniu PKWiU 43 roboty budowlane. Roboty budowlane definiuje ustawa z 7 lipca 1994 r. prawo budowlane przez roboty budowlane należy rozumieć budowę, a także prace, polegające na przebudowie, montażu remoncie lub rozbiórce obiektu budowlanego. Z przytoczonych przepisów wynika, że roboty budowlane obejmują również prace związane z rozbiórką budynków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00