Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2012, sygn. ITPB1/415-1121/11/DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1121/11/DP
Czy suma pieniężna wypłacona przez Wnioskodawcę ubezpieczycielowi kontrahenta tytułem zadośćuczynienia roszczeniu regresowemu przysługującemu ubezpieczycielowi na podstawie art. 828 Kodeksu cywilnego (przejście z mocy prawa roszczenia o naprawienie szkody przysługującego ubezpieczonemu przeciw osobie trzeciej, na skutek wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela odszkodowania na rzecz ubezpieczającego) stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w sytuacji, w której szkoda (utrata towaru) została wywołana działaniem podwykonawcy, który uzyskał od Wnioskodawcy zlecenie podszywając się pod istniejące przedsiębiorstwo transportowe?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 8 listopada 2011 r. (data wpływu 10 listopada 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego ubezpieczycielowi roszczenia regresowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaconego ubezpieczycielowi roszczenia regresowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right