Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2012, sygn. ITPB1/415-1112/11/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-1112/11/MR
1. Czy w przypadku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową prawa handlowego, dochodem (przychodem) z udziału w zyskach osób prawnych, o którym mowa w przepisie art. 24 ust. 5 pkt 8 uopdof, będzie wartość zysku spółki przeniesionego na jej kapitał (fundusz) rezerwowy?
2. Tym samym, czy w przypadku przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę osobową prawa handlowego wspólnicy spółki przekształcanej zobowiązani będą do zapłaty podatku dochodowego od zysku spółki przekształcanej przeniesionego na kapitał (fundusz) rezerwowy tej spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 listopada 2011 r. (data wpływu 7 listopada 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z o.o. w spółkę osobową.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej uzyskiwała zysk. Zysku tego nie wypłacono wspólnikom. Został on przeniesiony na kapitał (fundusz) rezerwowy. Obecnie spółka zamierza zmienić organizacyjno-prawną formę prowadzonej przez siebie działalności. Powyższe nastąpić ma poprzez przekształcenie spółki w spółkę osobową prawa handlowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right