Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2012, sygn. ITPP2/443-1416/11/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1416/11/AD
Brak prawa do otrzymania zwrotu podatku naliczonego przy zakupie ciągnika siodłowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 5 października 2011 r. (data wpływu 7 października 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do otrzymania zwrotu podatku naliczonego przy zakupie ciągnika rolniczego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 października 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do otrzymania zwrotu podatku naliczonego przy zakupie ciągnika rolniczego.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Jest Pan rolnikiem ryczałtowym z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego i nie zamierza zrezygnować ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Ponadto jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę w wymiarze ½ etatu. Zamierza nabyć ciągnik rolniczy, opryskiwacz, przyczepę rolniczą z przeznaczeniem na świadczenie usług rolniczych. W tym celu zamierza otworzyć pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych PKD 01.61. i zrezygnować ze zwolnienia od podatku od towarów i usług. Planuje również, przy realizacji tego zamierzenia, skorzystać z dotacji unijnych na utworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw dotacja ta byłaby przeznaczona na zakup ciągnika. Uzyskanie dotacji uwarunkowane jest od prowadzenia działalności gospodarczej, która nie miałaby żadnego związku ze statusem rolnika ryczałtowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right