Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2011, sygn. IPPP1/443-1377/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1377/11-2/AS

przesyłanie faktur VAT drogą elektroniczną, prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT udostępnianych drogą elektroniczną, prawidłowość akceptacji faktury wystawionej przez nabywcę towaru

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 05.09.2011 r. (data wpływu 12.09.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przesyłania faktur VAT drogą elektroniczną, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT udostępnianych drogą elektroniczną oraz prawidłowości akceptacji faktury wystawionej przez nabywcę towaru jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.09.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przesyłania faktur VAT drogą elektroniczną, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT udostępnianych drogą elektroniczną oraz prawidłowości akceptacji faktury wystawionej przez nabywcę towaru.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

K. S.A. rozlicza transakcje z rynku towarowego prowadzonego przez G. SA. Rynek towarowy prowadzony jest w oparciu o Ustawę o giełdach towarowych, na podstawie, której K. pełni funkcję giełdowej izby rozrachunkowej (GIR). Kontrahenci K. na rynku towarowym nazywani są członkami GIR. Rozliczanie transakcji odbywa się na podstawie umowy pomiędzy K. a członkami GIR. W związku z pełnioną funkcją, K. wystawia duże ilości faktur VAT potwierdzających sprzedaż towarów giełdowych i otrzymuje równie duże ilości faktur za nabycie towarów giełdowych a także wystawia faktury VAT za świadczone usługi rozliczeniowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00