Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2011, sygn. IPPP3/443-967/11-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-967/11-2/KB
1. Czy otrzymanie premii pieniężnej podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?2. W jakiej formie powinna być dokumentowana wypłata premii?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz.U. z 2005r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 30.06.2011 r. (data wpływu 11.07.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania otrzymanych premii pieniężnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11.07.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania premii pieniężnych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą z tytułu której jest podatnikiem VAT, w ramach której otrzymuje od swoich kontrahentów (podatników VAT) premie pieniężne. Najczęściej stosowane są dwa rodzaje premii:
- premie procentowe - wypłacane za osiągnięcie określonego poziomu obrotów w określonym okresie, których wysokość ustała się jako procent zrealizowanego przez kontrahenta obrotu w danym okresie (na ogół rocznym). Wartość procentowa premii ulega zwiększeniu w miarę wzrostu wartości obrotów (np. 1% za obrót o wartości przekraczającej 1 mln, 2% za obrót wartości przekraczającej 2 mln zł, itp.) i są wypłacane zazwyczaj raz do roku po ustaleniu wartości obrotów danego kontrahenta, za okres wynikający z umowy z kontrahentem. W konsekwencji kontrahenci, z którymi osiągnięto różny poziom obrotu, wypłacają Wnioskodawcy premie w różnej wysokości, z tym że wartość obrotu decydująca o wypłacie premii i wysokość premii (określana procentowo) mogą być różnie ustalone z poszczególnymi kontrahentami. (Wariant 1);
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right