Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2011, sygn. IPPB5/423-793/11-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-793/11-2/AS
Czy przedstawiona w opisie zdarzenia przyszłego transakcja wniesienia przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej w zamian za udziały tej spółki kapitałowej nie będzie skutkować powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o PDOP, ponieważ przedmiot aportu do spółki kapitałowej kwalifikowany będzie jako przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 4a pkt 3 ustawy o PDOP?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 17.08.2011 r. (data wpływu 18.08.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, że aport wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej w zamian za udziały nie będzie skutkował dla Spółki powstaniem przychodu podatkowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18.08.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, że aport wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej w zamian za udziały nie będzie skutkował powstaniem przychodu podatkowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca - Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) oferuje innowacyjne rozwiązania rekrutacyjne, wspierające pracodawców w skutecznej rekrutacji i budowaniu wizerunku firm jako pracodawców. W obszarze działalności Wnioskodawcy znajdują się serwisy rekrutacyjne, systemy rekrutacji on-line, usługi wizerunkowe oraz inne przedsięwzięcia internetowe. Poza internetowymi serwisami rekrutacyjnymi Wnioskodawca oferuje m.in. usługi wizerunkowe, takie jak: wirtualne targi pracy oraz przewodniki, które skierowane są do studentów i absolwentów. Wnioskodawca oferuje także internetowe systemy rekrutacyjne. Wnioskodawca jest również współwłaścicielem podmiotów prowadzących biznesowe portale społecznościowe oraz wirtualne centrum doradztwa w karierze.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right