Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2011, sygn. IPPP3/443-637/11-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-637/11-2/LK

opodatkowanie transakcji nabycia towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27.04.2011 r. (data wpływu 02.05.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 02.05.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

F. (dalej jako: Spółka) jest spółką prawa szwajcarskiego, zarejestrowaną dla potrzeb podatku od towarów i usług w Polsce, nie posiada jednak siedziby, ani stałego miejsca prowadzenia działalności w Polsce. Przedmiotem działalności gospodarczej Spółki jest produkcja i sprzedaż przekładni i maszyn dla przemysłu cementowego i mineralnego w celu ich dalszej odsprzedaży. Spółka dokonuje dostaw w ramach transakcji łańcuchowych, których przedmiotem są głównie części do produkcji maszyn i części zamienne do maszyn. Spółka zamierza nabywać towary od ich producenta mającego siedzibę na terytorium Polski (dalej jako: Producent). Towary te będą następnie przedmiotem odsprzedaży na rzecz kolejnych nabywców (dalej jako: Odbiorcy), mających siedzibę na oraz poza terytorium Unii Europejskiej (dalej jako: UE). Ostatecznym Odbiorcą (dalej jako: Ostateczny Odbiorca) towarów będzie Odbiorca nabywający towary od bezpośredniego kontrahenta Spółki.

W konsekwencji, podmiotami uczestniczącymi w transakcji będą kolejno: Producent, Spółka, Odbiorcy i Ostateczni Odbiorcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00