Interpretacja indywidualna z dnia 29.08.2011, sygn. IPPP3/443-755/11-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-755/11-2/JK
Opodatkowanie dostawy towaru znajdującego się w procedurze tranzytu oraz opodatkowanie przemieszczenia własnych towarów znajdujących się w procedurze tranzytu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 25.05.2011 r. (data wpływu 27.05.2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy towaru znajdującego się w procedurze tranzytu oraz opodatkowania przemieszczenia własnych towarów znajdujących się w procedurze tranzytu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27.05.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy towaru znajdującego się w procedurze tranzytu oraz opodatkowania przemieszczenia własnych towarów znajdujących się w procedurze tranzytu.
W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące stany faktyczne:
Spółka jest podmiotem z siedzibą w Czechach, utworzonym i działającym na podstawie przepisów prawa czeskiego. Spółka nie posiada stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski, ale jest w Polsce zarejestrowana dla potrzeb podatku od towarów i usług (dalej: VAT).
1 stan faktyczny:
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka nabywa towar (węgiel) od podmiotu mającego siedzibę na terytorium Niemiec i zarejestrowanego w tym państwie na potrzeby podatku VAT. Towar dostarczany jest bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych do portu w Szczecinie, przez przewoźnika działającego na zlecenie niemieckiego podmiotu. Podczas transportu ze Stanów Zjednoczonych do Polski, towary objęte są procedurą tranzytu.