Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2011, sygn. IPPB2/436-258/11-2/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

Skutki podatkowe otrzymania w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14.07.2011 r. (data wpływu 18.07.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18.07.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania w formie wkładu niepieniężnego zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka Akcyjna (dalej: P lub Spółka Wnosząca Aport) rozważa obecnie restrukturyzację swojej działalności. W tym celu w dniu 31 marca 2011 r. została powzięta uchwała w sprawie wyodrębnienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wydziału Inwestycji i Zarządzania Majątkiem (dalej: WIM) z dniem 1 kwietnia 2011 r. Zgodnie z uchwałą wyodrębniony wydział będzie obejmował: zespół składników materialnych i niematerialnych (określonych w załączniku do uchwały), w tym zobowiązań, przeznaczonych do realizacji zadań z zakresu eksploatacji i zarządzania majątkiem, w tym głównie nieruchomościami, a także odrębny rachunek bankowy.

W dalszej kolejności planowane jest wniesienie w formie aportu zespołu składników majątkowych WIM stanowiących łącznie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o PDOP do N. sp. z o.o. (dalej Spółka lub Wnioskodawca).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00