Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2011, sygn. IPPB2/415-491/11-2/MK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-491/11-2/MK1
Stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 24.05.2011 r. (data wpływu 06.06.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu:
- jest nieprawidłowe w części dotyczącej uzależnienia skorzystania z 50% kosztów uzyskania przychodu od stażu pracy, doświadczenia pracownika i rodzaju umowy o pracę (tylko na czas nieokreślony);
- jest prawidłowe w pozostałym zakresie.
UZASADNIENIE
W dniu 06.06.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodu.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
- Wnioskodawca w zakresie swej działalności zajmuje się tworzeniem na rzecz podmiotów trzecich oprogramowania, do którego prawo autorskie jest przekazywane podmiotowi trzeciemu zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz.U.06.90.631 j. t.) lub podmiotowi trzeciemu udzielana jest licencja i wtedy prawa autorskie pozostają przy Wnioskodawcy. W zakres powyższych usług wchodzą m.in.:Usługi realizowane są w formie ściśle określonych, pojedynczych projektów, których każdorazowym efektem jest powstanie programu komputerowego wraz z odpowiednią dokumentacją dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta, stanowiącego utwór w rozumieniu ustawy z dnia 04.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (zwaną dalej ustawą o prawie autorskim).Twórcami projektów architektonicznych i oprogramowania są pracownicy Wnioskodawcy zatrudnieni na umowę o pracę zarówno na czas określony jak i nieokreślony. Do zakresu obowiązków pracowników, wskazanych w umowie o pracę i w załączniku do umowy o pracę jakim jest Zakres obowiązków należą:W umowach o pracę pracownicy przekazują pracodawcy pełnię praw autorskich do stworzonych w ramach świadczenia stosunku pracy utworów w rozumieniu ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Dodatkowo pracownicy otrzymują premie uznaniowe i nagrody za wyróżniającą się jakość stworzonych przez pracowników utworów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right