Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2011, sygn. IPPP1/443-369/11-4/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-369/11-4/AS

ustalenia stawki podatku, podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonej usługi;

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 30.06.2010 r. (data wpływu 28.02.2011 r.), uzupełnionego pismem z dnia 04.04.2011 r. (data wpływu 08.04.2011 r.) i pismem z dnia 06.05.2011 r. (fax) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia stawki podatku, podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonej usługi - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.02.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia stawki podatku, podstawy opodatkowania i momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonej usługi.

Wniosek uzupełniony został pismem z dnia 04.04.2011 r. (data wpływu 08.04.2011 r.) i pismem z dnia 06.05.2011 r. (fax).

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka B. Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką lub Podatnikiem) emituje, wprowadza i sprzedaje bony B. (zwane dalej bonami B.), które uprawniają pracowników i zleceniobiorców (zwani dalej Pracownikami lub Beneficjentami) podmiotów nabywających przedmiotowe bony (zwani dalej Kontrahentami lub Pracodawcami) do otrzymania określonych świadczeń od podmiotów trzecich (zwani dalej Partnerami lub Wykonawcami.), takich jak: usługi fryzjerskie, kosmetyczne, spa, kursy nauki (do około 20 różnych usług). Bony pełnią funkcję znaku legitymacyjnego uprawniającego do otrzymania powołanych świadczeń, przy czym mogą one opiewać na określone kwoty pieniędzy, lecz jednocześnie mogą być ograniczone, co do świadczeń uzyskanych w zamian: na wybrane przez Kontrahenta, a nie na wszelkie objęte programem (zakresem usług Partnerów). Nie zawsze jest to pełen zakres świadczeń oferowanych w ramach programu bonów B., lecz Kontrahent może wybrać, jaki zakres świadczeń objęty będzie bonami B. wydawanymi zatrudnionym przez niego Beneficjentom. Zawsze, zatem występuje nominał pieniężny na bonie B., lecz mogą to być różne wartości. Nie jest jednak możliwe wydanie reszty z bonu, choć można dopłacić różnice do wartości świadczenia przekraczającego wartość realizowanego bonu. Sam znak bonu B. jest przy tym niewymienialny na inne tego rodzaju znaki. Na znaku bonu B., poza wartością znajduje się nr seryjny i ewentualnie kod kreskowy. Na bonie może znajdować się lista usług (haseł), na jakie bon opiewa, która może mieć różną (krótszą lub dłuższą) formę, w zależności od zamówienia Kontrahenta. Mogą być również wypisane na bonie B. podmioty akceptujące dany bon, jak też określenie zasięgu terytorialnego, w którym może być one zrealizowany.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00