Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.05.2011, sygn. IPPB3/423-156/11-3/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-156/11-3/JG

Czy wycofanie WNiP (w związku z zaprzestaniem korzystania) z Ewidencji uprawnia Spółkę do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej WNiP?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 18.02.2011 r. (data wpływu 23.02.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów związanych z wycofaniem wartości niematerialnej i prawnej z ewidencji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23.02.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów związanych z wycofaniem wartości niematerialnej i prawnej z ewidencji.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W lipcu 2009 roku, Sp. z o.o. otrzymała tytułem dwóch wkładów niepieniężnych dwie zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 updop.

W skład ZCP otrzymanych przez Spółkę wchodziły m.in. prawa ochronne do zarejestrowanych znaków towarowych

, które Spółka zaliczyła do wartości niematerialnych i prawnych (WNIP>. Spółka wykorzystuje Prawa ochronne w swojej działalności gospodarczej (tj. zleca produkcję i sprzedaje produkty (wyroby) oznaczone Prawami ochronnymi

).

Wartość początkowa Praw ochronnych została ustalona przez Spółkę zgodnie z przepisami updop (tj. w szczególności art. 16g ust. 9-10a updop). Spółka analizuje skutki biznesowe, w tym zyskowność sprzedaży Produktów oznaczanych Prawami ochronnymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00