Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2011, sygn. IPPB2/415-176/11-2/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-176/11-2/MS
Wnioskodawca będzie miał prawo do odliczenia od podatku należnego w Polsce kwoty podatku w wysokości 10% kwoty dywidend, który stanowiłyby podatek do zapłacenia na Cyprze, gdyby nie zwolnienie tego rodzaju dochodów od podatku zgodnie z wewnętrznym prawem cypryjskim.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 18.02.2011 r. (data wpływu 21.02.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dywidend wypłacanych przez spółkę mającą siedzibę na terytorium Cypru - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21.02.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu dywidend wypłacanych przez spółkę mającą siedzibę na terytorium Cypru.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest obywatelem polskim i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wobec powyższego zobowiązany jest do rozliczania się w Polsce z całości swoich dochodów uzyskanych w danym roku podatkowym, włączając w to dochody uzyskane poza granicami Polski.
Wnioskodawca rozważa objęcie lub nabycie Udziałów w cypryjskiej spółce kapitałowej (dalej: Spółka). Spółka, której udziały zostaną objęte lub nabyte, będzie miała osobowość prawną, siedzibę na terenie Cypru i będzie cypryjskim rezydentem podatkowym. Nie jest wykluczone, że Spółka ta będzie dokonywać wypłat należności na rzecz Wnioskodawcy, w postaci dywidendy w rozumieniu Umowy miedzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rzędem Republiki Cypru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku podpisana dnia 6 grudnia 1993 roku w Warszawie
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right