Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.12.2011, sygn. IBPP3/443-1035/11/KO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1035/11/KO

w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz zastosowania stawki podatku 0%

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 sierpnia 2011r. (data wpływu 14 września 2011r.), uzupełnionym pismem z dnia 14 listopada 2011r. (data wpływu) oraz z dnia 16 listopada 2011r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz zastosowania stawki podatku 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2011r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 14 i 16 listopada 2011r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz zastosowania stawki podatku 0%.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi przedsiębiorstwo na terytorium kraju. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest obrót pokarmem dla ryb akwariowych. Z racji specyficznych właściwości biologicznych towaru, polegających przede wszystkim na ograniczonej trwałości, obrót nim wymaga zachowania specjalnych warunków transportu i przechowywania. Wnioskodawca zamierza rozszerzyć krąg odbiorców swego towaru o kontrahentów z terytorium Wielkiej Brytanii. Pragnąc skorzystać ze swobody przepływu towarów i jednocześnie zapewnić najwyższy poziom i konkurencyjne ceny dostarczanych dóbr Wnioskodawca pragnie dotrzymać odpowiednich standardów transportowych. Zamiarem Wnioskodawcy jest dostarczenie kilku partii towaru do różnych kontrahentów na terenie Wielkiej Brytanii. Transport towarów do klientów mających siedzibę w Wielkiej Brytanii, będzie przebiegał w następujący sposób - Wnioskodawca w jednym transporcie wyśle do Wielkiej Brytanii towar dla wszystkich odbiorców, przy czym towar przeznaczony dla konkretnego odbiorcy będzie fizycznie (np. poprzez otoczenie folią danej partii, bądź przewożenie jej na odrębnej palecie) wydzielony od pozostałych towarów. Na terenie Wielkiej Brytanii towar zostanie, w specjalnie do tego przeznaczonym magazynie, przepakowany do mniejszych środków transportu i w ten sposób przewieziony do odbiorców finalnych. Do momentu faktycznego przekazania towaru końcowym odbiorcom w Wielkiej Brytanii, jedynym właścicielem wysyłanych towarów będzie Wnioskodawca. Czynność przewozu do magazynu w Wielkiej Brytanii odbędzie się za pomocą własnego środka transportu lub poprzez zlecenie tej czynności przedsiębiorstwu spedycyjnemu. Wnioskodawca udokumentuje odpowiednio czynność, czyniąc zadość wymogom prawa, zwłaszcza norm z art. 42 ustawy o podatku od towarów i usług, dotyczących oznaczenia specyfikacji poszczególnych sztuk towaru, określenia tożsamości poszczególnych partii składających się na transport, ich ilości, danych i siedziby odbiorcy, potwierdzenia przyjęcia towarów przez nabywcę w miejscu docelowym oraz rodzaju i numerów rejestracyjnych wszystkich środków transportu biorących udział w wywozie i dostarczeniu towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00