Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2011, sygn. IBPBI/2/423-1225/11/BG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1225/11/BG

w zakresie obowiązku poboru i odprowadzenia podatku u źródła przez płatnika z tytułu umowy pośrednictwa handlowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 25 lipca 2011 r. (data wpływu do tut. BKIP w dniu 27 lipca 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie obowiązku poboru i odprowadzenia podatku u źródła przez płatnika z tytułu umowy pośrednictwa handlowego (pytanie oznaczonego we wniosku nr 2) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lipca 2011 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie obowiązku poboru i odprowadzenia podatku u źródła przez płatnika z tytułu umowy pośrednictwa handlowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi działalność m.in. w zakresie produkcji samochodów specjalnych, konstrukcji metalowych oraz innych wyrobów z tworzyw sztucznych. Wnioskodawca planuje założenie spółki kapitałowej (dalej: Spółka), która będzie zawierać umowy pośrednictwa handlowego, na podstawie których druga strona umowy (dalej: Zleceniobiorca) zobligowana będzie do pozyskania partnerów biznesowych, zainteresowanych nabyciem towarów produkowanych przez Wnioskodawcę. Przedmiotowe umowy mogą być zawierane z podmiotami mającymi siedzibę w kraju, z którym Polska ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, bądź też z podmiotami posiadającym siedzibę w kraju, z którym nie została podpisana przedmiotowa umowa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00