Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2011, sygn. IBPBI/2/423-983/11/SD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-983/11/SD

1. Czy po połączeniu, w odniesieniu do Drugiego Zezwolenia, Wnioskodawca zgodnie z zasadą sukcesji uniwersalnej ma uznać za dzień poniesienia kosztu dzień, na który ujęto dany koszt w księgach (zasada memoriału)?
2. Czy wyżej opisana zasada memoriałowego rozpoznania kosztu znajduje zastosowanie także w odniesieniu do Zezwolenia Wnioskodawcy (również wtedy, gdy nie dojdzie do planowanego połączenia)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28 lipca 2011 r. (data wpływu do tut. BKIP 05 sierpnia 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia wydatków inwestycyjnych do kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 05 sierpnia 2011 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia wydatków inwestycyjnych do kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest firmą działającą w sektorze motoryzacyjnym produkującą pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne oraz komponenty związane z ich montażem i eksploatacją. W dniu 01 sierpnia 2006 r. Spółka uzyskała zezwolenie (dalej Zezwolenie) na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej SSE). Z tytułu prowadzenia działalności na terenie SSE Spółka korzysta ze zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej CIT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00