Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.10.2011, sygn. IBPBI/2/423-915/11/PC, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-915/11/PC
Czy wniesienie przez Spółkę opisanego w stanie faktycznym (winno być w zdarzeniu przyszłym) wkładu niepieniężnego w postaci Działu do Spółki Powiązanej w zamian za udziały tej Spółki Powiązanej skutkować będzie dla Spółki powstaniem po jej stronie przychodu podatkowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27 lipca 2011 r. (data wpływu do tut. BKIP 27 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci Działu do Spółki Powiązanej w zamian za udziały skutkować będzie dla Spółki powstaniem po jej stronie przychodu podatkowego (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 lipca 2011 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci Działu do Spółki Powiązanej w zamian za udziały skutkować będzie dla Spółki powstaniem po jej stronie przychodu podatkowego (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1).
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca, będący osobą prawną (dalej: Spółka), prowadzi działalność gospodarczą w zakresie skupu, przerobu złomu akumulatorowego oraz produkcji i przetwórstwa ołowiu i stopów ołowiu.
W ramach rozważanej reorganizacji, Spółka planuje wyodrębnić w ramach swoich struktur organizacyjnych dział zarządzania znakami towarowymi i ich licencjonowania. Następnie, w związku z uwarunkowaniami biznesowymi Spółka planuje przeniesienie działalności w zakresie zarządzania znakami towarowymi i ich licencjonowania do odrębnego podmiotu. W tym celu Spółka planuje przeprowadzić aport do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie prowadzić wskazaną powyżej działalność (dalej: Spółka Powiązana). Do Spółki Powiązanej Spółka wniesie wkład niepieniężny w postaci działu zarządzania znakami towarowymi i ich licencjonowania (dalej: Dział) niestanowiącego oddziału lub innej jednostki samobilansującej, który na dzień aportu będzie wyodrębnionym działem w ramach struktury organizacyjnej Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right