Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2011, sygn. IBPP3/443-517/11/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-517/11/DG
Czy dla działalności prowadzonej w Czechach należy również rozliczać podatek VAT w Polsce jako WDT?
Czy zakupy dokonane w Polsce przeznaczone w całości do punktu w Czechach, kiedy na fakturze widnieje czeski adres wykonywania działalności, powinny ujęte w deklaracji VAT i opodatkowane odpowiednią stawką VAT w Polsce?
Czy w związku z opodatkowaniem Wnioskodawca może odliczyć podatek zawarty w tych fakturach?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 21 lutego 2011r. (data wpływu 28 kwietnia 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku VAT dla działalności prowadzonej Czechach jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 kwietnia 2011r. został wniesiony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku VAT dla działalności prowadzonej Czechach.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od 1 kwietnia 2009r. jako osoba fizyczna. Podstawowy rodzaj działalności jaką wykonuje to sprzedaż detaliczna kwiatów, czyli po prostu kwiaciarnia. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca posiada jeden punkt sprzedaży w Polsce oraz jeden punkt na terytorium Republiki Czeskiej. Dla punktu polskiego prowadzona jest odrębna księgowość, dla punktu w Czechach również. Do dnia 1 lutego 2011r. Wnioskodawca nie był podatnikiem podatku VAT. Natomiast od tej daty zarejestrował się jako podatnik VAT w Polsce oraz podatnik VAT unijny.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right