Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.04.2011, sygn. IBPBI/2/423-56/11/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-56/11/PP

Czy koszty poniesione na zrealizowanie zadania Rekultywacja lagun osadowych, ewidencjonowane od 2004r. na wyodrębnionym koncie inwestycyjnym powinny zwiększyć wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych w związku z realizacją przedsięwzięcia Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 5 stycznia 2011r. (data wpływu do tut. BKIP 13 stycznia 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wartości nakładów inwestycyjnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2011r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wartości nakładów inwestycyjnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka będąca spółką zależną w Podatkowej Grupie Kapitałowej (dalej jako Spółka) zrealizowała projekt pod nazwą Oczyszczalnia Ścieków finansowany ze środków unijnych pochodzących z Funduszu Spójności. Pierwotnie decyzja Komisji Europejskiej, zawarta w Memorandum Finansowym z dnia 28 grudnia 2000r. uzgodnionym między Komisją Europejską a Rzeczpospolitą Polską odnośnie przyznania środków pomocowych w ramach ISPA na w/w projekt, dotyczyła wyłącznie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków.

Po zakończeniu procesu kontraktowania w 2003r. pozostały znaczne oszczędności kosztów projektu oraz kwoty dotacji w stosunku do wielkości założonych w Memorandum Finansowym. W celu wykorzystania zaoszczędzonych środków, Spółka złożyła w 2004r. do Komisji Europejskiej wniosek w sprawie rozszerzenia zakresu projektu o dalsze 3 zadania - w tym: Stacja Termicznej Utylizacji Osadów oraz Rekultywacja lagun osadowych (integralnie związane z oczyszczalnią ścieków), niezbędne dla osiągnięcia pełnego efektu ekologicznego w zakresie ochrony wód, powietrza i ziemi w odniesieniu do gospodarki ściekowej. Decyzją z dnia 19 grudnia 2005r. Komisja Europejska zaakceptowała wniosek spółki. W konsekwencji w skład projektu Oczyszczalnia Ścieków, wchodzą 4 zadania z zakresu gospodarki ściekowej w tym m.in. Rekultywacja lagun osadowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00