Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2011, sygn. IBPP4/443-101/11/AZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-101/11/AZ

zwolnienie z podatku VAT usług wykonywanych przez stację sanitarno-epidemiologiczną

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 stycznia 2011r. (data wpływu 19 stycznia 2011r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług wykonywanych przez stację sanitarno-epidemiologiczną - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 stycznia 2011r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z podatku VAT usług wykonywanych przez stację sanitarno-epidemiologiczną.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna jest jednostką sektora finansów publicznych i zakładem opieki zdrowotnej. Na podstawie art. 36 ust. 3b ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykonuje na zlecenie od osób fizycznych, prawnych oraz nieposiadających osobowości prawnej badania, które są usługami w zakresie ochrony życia ludzkiego. Są to badania na nosicielstwo pałeczek Salmonella i Shigella od osób pracujących w branży spożywczej w celu wyeliminowania nosicieli chorób zakaźnych, badanie osób w kierunku parazytologicznych (pasożytów), badanie sporali z urządzeń sterylizujących polegające na kontroli jakości wykonywanych cykli sterylizacji w celu wyeliminowania zakażeń w placówkach służby zdrowia, badania żywności w kierunku bakterii chorobotwórczych (Salmonella, bakterie z grupy Coli, gronkowce, bakterie beztlenowe, pleśnie, bakterie kwaszące), pomiar ilości promieniowania w aparatach rentgenowskich, pomiary czynników szkodliwych dla zdrowia na stanowiskach pracy (natężenie hałasu, stężenie pyłu, natężenia oświetlenia), badania mikrobiologiczne i chemiczne wody pitnej i używanej do produkcji w przemyśle spożywczym, wody z basenów oraz kontrolę jakości wody pitnej. Nadmienić też należy, że uzyskane z tytułu tych usług dochody stanowią dochody budżetu Państwa i są odprowadzane na rachunek dochodów budżetowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00