Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2011, sygn. IBPP2/443-141/11/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-141/11/ICz

Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług o zarządzanie flotą.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2011r. (data wpływu 31 stycznia 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług o zarządzanie flotą jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 stycznia 2011r. wpłyną do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia usług o zarządzanie flotą.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej: Spółka) prowadzi działalność w zakresie pośrednictwa w świadczeniu usług turystycznych. W celu usprawnienia prowadzonej działalności gospodarczej Spółka podpisała z kontrahentem - firmą zajmującą się wynajmem samochodów osobowych dwie umowy. W ramach pierwszej - ramowej umowy o współpracy w zakresie najmu pojazdów ustaliła podstawowe zasady wynajmu samochodów osobowych. Zasady z umowy ramowej będą każdorazowo doprecyzowane w zamówieniu pojazdu, które będzie składane przez Spółkę. W drugiej umowie o kompleksową obsługę pojazdów Spółka ustaliła zasady obsługi serwisowej samochodów, osobowych które będą wynajmowane na podstawie umowy ramowej i zamówienia (dalej: umowa o zarządzanie flotą). W ramach tej umowy kontrahent zobowiązuje się świadczyć na rzecz Spółki usługi polegające m.in. na: przechowywaniu ogumienia, zapewniania pojazdu zastępczego w przypadku dłuższej awarii, likwidacji ewentualnych szkód, a także doradztwa technicznego. Pojazdy będące przedmiotem najmu będą wykorzystywane dla potrzeb działalności gospodarczej Spółki. Spółka z tytułu najmu pojazdu będzie zobowiązana uiszczać czynsz (określony w zamówieniu pojazdu) powiększony o podatek VAT. Spółka będzie także ponosić koszty obsługi serwisowej zgodnie z umową o zarządzanie flotą. Wynajmujący oświadczył w umowie, iż czynsz został skalkulowany w ten sposób, że stanowi dla Wynajmującego ekwiwalent utraty wartości pojazdu na skutek używania i upływu czasu i kosztu finansowania nabycia pojazdu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00