Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.03.2011, sygn. ILPB4/423-345/10-5/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-345/10-5/ŁM
W świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, Spółka wnosi o wskazanie czy przy sprzedaży Ośrodka służącego działalności socjalnej, w przypadku gdy przychód z jego sprzedaży zostanie w całości przeznaczony na zasilenie ZFŚS, Spółka będzie mogła zaliczyć dotychczas niezamortyzowaną część wartości początkowej sprzedawanych środków trwałych wchodzących w skład Ośrodka do kosztów uzyskania przychodu.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 02 grudnia 2010 r. (data wpływu 13 grudnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia niezamortyzowanej części wartości początkowej sprzedawanych środków trwałych wchodzących w skład Ośrodka do kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 grudnia 2010 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismami z dnia 15 grudnia 2010 r. oraz z dnia 14 lutego 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia niezamortyzowanej części wartości początkowej sprzedawanych środków trwałych wchodzących w skład Ośrodka do kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.
Spółka prowadzi działalność w szeroko rozumianej branży energetycznej. Spółka powstała w wyniku połączenia kilkunastu spółek, w związku z czym wstąpiła we wszystkie ich prawa i obowiązki (sukcesja generalna). Jedną z połączonych spółek była x S.A. z siedzibą w xxx, która została przekształcona w samobilansujący Oddział Spółki x Akcyjna z siedzibą w yyy i działa obecnie pod nazwą x Spółka Akcyjna Oddział Y(dalej jako: XY).