Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.03.2011, sygn. ILPP1/443-1269/10-4/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1269/10-4/MP

Występowanie odpłatnego świadczenia usług w związku z otrzymywanym bonusem przez kontrahentów Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 01 grudnia 2010 r. (data wpływu 06 grudnia 2010 r.), uzupełnionym pismem z dnia 22 lutego 2011 r. (data wpływu 28 lutego 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stwierdzenia występowania odpłatnego świadczenia usług w związku z otrzymywanym bonusem przez kontrahentów Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 06 grudnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stwierdzenia występowania odpłatnego świadczenia usług w związku z otrzymywanym bonusem przez kontrahentów Wnioskodawcy. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 lutego 2011 r. o doprecyzowanie opisanego stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny (jak określono ostatecznie w piśmie z dnia 22 lutego 2011 r. będącym uzupełnieniem do wniosku).

Wnioskodawca w roku 2010 zawarł umowę o współpracy handlowej. Na mocy tej umowy strony uzgodniły, iż Kontrahent Wnioskodawcy może w każdym czasie, jednakże nie później niż w terminie wskazanym w ustaleniach rocznych zwrócić Wnioskodawcy towary sezonowe, świąteczne, słabo stojące lub usunięte z asortymentu Wnioskodawcy, a także: towary złej jakości, towary niespełniające określonych warunków, towary dostarczone nieterminowo, towary w innych przypadkach opisanych w ustaleniach rocznych, niezgodne z warunkami określonymi w umowie Dostawy Towarów. Kontrahent Wnioskodawcy może zrezygnować z przysługującego mu prawa do zwrotu towarów. W takim przypadku Kontrahentowi przysługuje bonus z tytułu rezygnacji z prawa zwrotu towarów określony w procencie od całości obrotów. Wartość bonusa jest określana w miesięcznych okresach rozliczeniowych. Kontrahent Wnioskodawcy wystawia na wartość bonusa fakturę VAT ze stawką 22%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00