Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2011, sygn. ILPB3/423-854/10-4/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-854/10-4/KS

Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych rabaty należne i udzielane przez Wnioskodawcę powinny być ujmowane do celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie faktycznego przyznania rabatu (wystawienia / otrzymania przez Spółkę faktury korygującej), czy też w rozliczeniu za okres którego dotyczą?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku z dnia 13 października 2010 r. (data wpływu 18.10.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu otrzymanych i udzielonych rabatów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 października 2010 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem w dniu 13 grudnia 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu otrzymanych i udzielonych rabatów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedaje leki i środki farmaceutyczne (towary) aptekom. Spółka zawiera ze swoimi odbiorcami umowy handlowe, na podstawie których udziela im rabatów (upusty potransakcyjne). Warunkiem otrzymania rabatu jest przekroczenie minimalnego progu zakupów (wykonanie obrotu) i zapłacenie wszystkich faktur najpóźniej w terminie wskazanym w poszczególnych fakturach. Rabat dokumentowany jest poprzez wystawienie zbiorczej faktury korygującej, przy czym faktura ta wystawiana jest w terminie do 30 dni po dacie uregulowania wszystkich należności za zakupy dokonane w danym okresie rozliczeniowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00