Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.03.2011, sygn. IPPB5/423-10/11-3/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-10/11-3/AS

Czy utworzone bierne rozliczenia międzyokresowe na koszty remontu budynku Wnioskodawcy stanowią koszty uzyskania przychodów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.12.2010 r. (data wpływu 03.01.2011 r.), dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki biernych rozliczeń międzyokresowych utworzonych na koszty remontu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 03.01.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki biernych rozliczeń międzyokresowych utworzonych na koszty remontu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka prowadzi działalność w oparciu o wpis do KRS i jest podatnikiem pdop. Dochód z działalności jest przeznaczany na działalność statutową Organizacji X. i jest zwolniony z pdop na podstawie art. 17 updop. W roku 2010 Spółka zamierza utworzyć bierne rozliczenia międzyokresowe na koszty remontów w budynku Spółki, który jest własnością Wnioskodawcy. Rezerwa (bierne rozliczenie międzyokresowe w wysokości 60 tys. zł) zostanie utworzona na podstawie art. 39 ust. 2 ustawy o rachunkowości, tj. w wysokości prawdopodobnych zobowiązań przypadających na okres sprawozdawczy, wynikających w szczególności z obowiązku wykonania przyszłych świadczeń wobec wykonawcy remontu związanych z bieżącą działalnością. Wartość tych świadczeń można oszacować, ponieważ z wykonawcą podpisano umowę na wykonanie remontu. Remont dotyczy budynku Spółki (adres: ...), który jest własnością Wnioskodawcy. Budynek udostępniany jest Stowarzyszeniom X-Y federowanym przez Organizację X. Utworzenie biernego rozliczenia międzyokresowego w roku 2010 ma na celu przedstawienie w sprawozdaniu finansowym rzetelnego obrazu sytuacji majątkowej i finansowej Spółki nie tylko na dzień bilansowy ale i z uwzględnieniem bliższych i dalszych okresów sprawozdawczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00