Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2011, sygn. IPPB5/423-844/10-3/IŚ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-844/10-3/IŚ
Czy prawidłowe było działanie Spółki polegające na zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodu ujemnych różnic kursowych powstałych w związku z wyemitowaniem i sprzedażą obligacji serii A wyrażonych w EUR oraz ich późniejszym wykupem poprzez potrącenie wierzytelności udziałowca o wykup tych obligacji przez Spółkę z jej wierzytelnością o wniesienie wkładu na poczet nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki?Czy Spółka prawidłowo do wyliczenia powyżej wskazanych różnic kursowych przyjęła kurs historyczny uwzględniony przy emisji i sprzedaży obligacji, a jako kurs waluty właściwy dla uregulowania należności - kurs faktycznie zastosowany, określony w umowie kompensaty?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku Spółki z dnia 30.11.2010 r. (data wpływu 16.12.2010 r.) uzupełnionym pismem z dnia 15.12.2010 r. (data wpływu 24.12.2010 r. - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów różnic kursowych z tytułu umownego potrącenia wzajemnych wierzytelności, tj. wierzytelności Spółki o wniesienie przez udziałowca wkładu niepieniężnego na poczet nowo utworzonych udziałów z wierzytelnością wspólnika wobec Spółki o wykup obligacji, oraz w zakresie przyjętych kursów waluty do zastosowania tego potrącenia - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16.12.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów różnic kursowych z tytułu umownego potrącenia wzajemnych wierzytelności, tj. wierzytelności Spółki o wniesienie przez udziałowca wkładu niepieniężnego na poczet nowo utworzonych udziałów z wierzytelnością wspólnika wobec Spółki o wykup obligacji, oraz w zakresie przyjętych kursów waluty do zastosowania tego potrącenia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right