Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2011, sygn. IPPB5/423-7/11-5/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-7/11-5/AS
Czy jeśli dofinansowanie jest wypłacane Spółce po poniesieniu wydatków, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki kwalifikowane objęte dofinansowaniem PO IG, a z chwilą otrzymania dofinansowania dokonać korekty (zmniejszenia) tych kosztów w bieżącym okresie?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 28.12.2010 r. (data wpływu 03.01.2011 r.), dotyczące podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasadności dokonania bieżącej korekty kosztów po otrzymaniu refundacji wydatków kwalifikowanych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 03.01.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zasadności dokonania bieżącej korekty kosztów po otrzymaniu refundacji wydatków kwalifikowanych.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca Sp. z o.o. (dalej: X lub Spółka) uzyskał decyzję o przyznaniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (dalej: PO IG), w ramach Działania 4.4. Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.
Dofinansowanie będzie przeznaczone na sfinansowanie:
- nabycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (budowa i adaptacja budynku, nabycie specjalistycznych urządzeń, nabycie programów komputerowych, etc.),
- specjalistycznych szkoleń.
Nowa inwestycja związana z dofinansowaniem będzie polegała na budowie nowego budynku oraz przygotowaniu infrastruktury oraz specjalistycznego wyposażenia umożliwiających prowadzenie działalności w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu na skalę znacznie większą od dotychczasowej oraz prowadzenie prac badawczo-rozwojowych.