Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.01.2011, sygn. IPPB3/423-821/10-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-821/10-2/JB
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w wypadku dokonania wkładu niepieniężnego (w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część), którego część jest alokowana na kapitał zakładowy, a cześć na kapitał zapasowy, Spółka dla celów podatku dochodowego od osób prawnych powinna wykazać przychód w wysokości nominalnej wartości udziałów SPV objętych w zamian za wniesiony wkład niepieniężny, zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt. 7 updop, pomniejszony o koszty uzyskania przychodów określone w art. 15 ust. 1j updop?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 18.11.2010r.(data wpływu 22.11.2010r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z objęciem udziałów z agio - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22.11.2010r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu w związku z objęciem udziałów z agio.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest spółką należącą do Grupy Handlowej E.. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie hurtowej sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych oraz chemii gospodarczej za pośrednictwem sieci ok.180 sklepów (supermarketów) rozmieszczonych na terenie całego kraju.
W ramach prowadzonej działalności Spółka korzysta ze znaków towarowych należących do Grupy. Spółka jest również właścicielem niektórych ze znaków towarowych. Znaki towarowe wykorzystywane przez Spółkę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zostały wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych i podlegają amortyzacji. W toku prowadzonej działalności Spółka również nabyła lub wytworzyła we własnym zakresie znaki towarowe, które nie zostały ujawnione w ewidencji wartości niematerialnych i prawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right