Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.01.2011, sygn. IPPP3/443-986/10-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-986/10-2/JK

Złożenie zabezpieczenia akcyzowego przez zarejestrowanego wysyłającego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 01.10.2010 r. (data wpływu 04.10.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie złożenia zabezpieczenia akcyzowego jako zarejestrowany wysyłający jest:

  • prawidłowe w części ustalenia organu właściwego do przyjęcia zabezpieczenia akcyzowego,
  • nieprawidłowe w części objęcia działalności jako zarejestrowany wysyłający posiadanym zabezpieczeniem ryczałtowym.

UZASADNIENIE

W dniu 04.10.2010 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie złożenia zabezpieczenia akcyzowego jako zarejestrowany wysyłający.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca posiadający siedzibę w S prowadzi składy podatkowe na terenie dwóch województw. W składach tych wykonywane są różne czynności, między innymi Wnioskodawca dokonuje importu wyrobów akcyzowych do własnego składu podatkowego. Obecnie Wnioskodawca posiada zabezpieczenie akcyzowe w postaci ryczałtu, złożone w Urzędzie Celnym w S. Urząd ten, zgodnie z art. 14 ust. 4 ustawy o podatku akcyzowym z dnia 06.12.2008 z późn. zm., jest organem właściwym miejscowo, ze względu na siedzibę Wnioskodawcy. W związku z nowelizacją ustawy akcyzowej, której treść weszła w życie z dniem 01.09.2010 r. Wnioskodawca musi uzyskać zezwolenie na wysyłanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany wysyłający. Wnioskodawca zamierza przemieszczać importowane wyroby na przejściach granicznych znajdujących się we właściwościach Bialsko-Podlaskiego i Białostockiego Urzędu Celnego. Z uwagi na powyższe i w oparciu o art. 14 ust. 5 ustawy akcyzowej rejestracja Wnioskodawcy jako zarejestrowany wysyłający powinna nastąpić w powyższych Urzędach Celnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00