Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.11.2011, sygn. ILPP1/443-1093/11-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-1093/11-2/KG
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2011 r. (data wpływu 10 sierpnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 sierpnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca Spółka z o. o. (dalej: Spółka) jest podmiotem działającym w branży doradczej. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług w zakresie doradztwa podatkowego oraz badania sprawozdań finansowych. Ponadto, Spółka świadczy szeroki wachlarz usług szkoleniowych. Realizuje kompleksowe programy szkoleniowe w zakresie prawa bilansowego i podatkowego oraz zarządzania projektami. W zależności od tematyki szkolenia są zrealizowane w formule szkolenia pojedynczego lub cyklu szkoleń i warsztatów stanowiących kompleksowy program w określonym obszarze bilansowo- podatkowym lub zarządzania projektami.
W ofercie świadczonych przez Spółkę usług szkoleniowych można wymienić szkolenia o tematyce takiej jak m. in.: Import usług i świadczenie usług - praktyczne aspekty podatkowe, Wierzytelności w działalności gospodarczej, Samochód w firmie, Wycena transakcji w walutach obcych w prawie podatkowym oraz rozliczanie różnic kursowych z tego tytułu, Podatkowe aspekty fakturowania elektronicznego, Odliczanie VAT naliczonego, naliczanie VAT należnego - problemy praktyczne, Przychody i koszty podatkowe - najczęstsze nieprawidłowości i ryzyka w rozliczaniu podatków dochodowych oraz VAT, Księgowe i podatkowe aspekty rozliczania środków unijnych, czy też Zmiany w VAT 2011.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right