Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.11.2011, sygn. ILPP4/443-620/11-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-620/11-2/EWW
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla zabudowy części lokalu mieszkalnego sauną lub łaźnią parową.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2011 r. (data wpływu 8 września 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla zabudowy części lokalu mieszkalnego sauną lub łaźnią parową jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 września 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla zabudowy części lokalu mieszkalnego sauną lub łaźnią parową.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Prowadząc działalność gospodarczą, Wnioskodawca zajmuje się głównie wykonywaniem i montażem saun oraz łaźni parowych. Każda kompletna sauna zbudowana jest z kabiny drewnianej (wykonywana z własnego materiału lub kupowana jako gotowa kabina innego producenta celem sprzedaży z usługą montażu), pieca do sauny (kupowanego i sprzedawanego z usługą montażu) oraz akcesoriów (kupowanych i montowanych w tej kabinie). Podobnie sytuacja wygląda w przypadku łaźni parowej, która jest zbudowana z własnych materiałów, a następnie odsprzedawana zawsze z usługą dostawy, montażu i uruchomienia.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right