Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2011, sygn. ILPB4/423-237/11-2/MC, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-237/11-2/MC
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością , przedstawione we wniosku z dnia 01 lipca 2011 r. (data wpływu 07 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07 lipca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków na nabycie nowych technologii.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny oraz opis zdarzenia przyszłego.
Spółka jest przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. Spółka wytwarza również sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych, skalnictwie, kopalniach odkrywkowych. Ponadto, jest także znaczącym producentem odlewów staliwnych i żeliwnych.
W celu usprawnienia zarządzania procesami i przepływem informacji w Spółce, Spółka zakupiła licencję na oprogramowanie A (dalej: System) i wdrożyła System w przedsiębiorstwie, dostosowując go do swoich potrzeb biznesowych. System przeznaczony jest do kompleksowej obsługi zarządzania procesami biznesowymi. Jego modułowa budowa pozwala na wszechstronne zarządzanie przepływem informacji. Funkcjonalności modułów obejmują wszystkie aspekty działalności Spółki, od logistyki, planowania, gospodarki magazynowej, poprzez marketing, zarządzanie sprzedażą i automatyzację sprzedaży, zarządzanie serwisem i usługami, po zarządzanie finansami, kosztami, sporządzanie analiz biznesowych itd. Wdrożone funkcjonalności Systemu pozwoliły Spółce na osiągnięcie szeregu korzyści w poszczególnych obszarach działania Spółki i automatyzację procesu zarządzania przedsiębiorstwem, w tym np. możliwość definiowania własnych parametrycznych sprawozdań i analiz, czy możliwość przewidywania zdarzeń na poziomie rożnych funkcjonalności Systemu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right