Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.08.2011, sygn. ILPP1/443-787/11-2/BD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-787/11-2/BD

Opodatkowanie wniesienia aportem udziałów do spółki z o.o.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Jawnej z dnia 18 maja 2011 r. (data wpływu: 25 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia aportem udziałów do spółki z o.o. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wniesienia aportem udziałów do spółki z o.o.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką jawną (dalej Spółka), której wspólnikami są Panowie J.N., M.N. i M.C. Przedmiotem działalności Spółki jest produkcja i sprzedaż wyrobów tartacznych oraz drewna. Spółka jest większościowym udziałowcem Spółki z o.o. A (dalej A), posiada ona 19.250 (dziewiętnaście tysięcy dwieście pięćdziesiąt) udziałów w kapitale zakładowym tej Spółki, co daje bezwzględną większość głosów na zgromadzeniu Wspólników spółki A.

W Spółce planowane są zmiany własnościowe, polegające na zbyciu ogółu praw i obowiązków przysługujących wspólnikom spółki osobowej, w wyniku którego wspólnikami Spółki staną się Pan M.N. wraz ze swoją żoną. Następnie Spółka wraz z Panem M.C. oraz jego żoną zawiążą nową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Spółka C). Udziały w kapitale zakładowym Spółki Celowej zostaną objęte w następujący sposób:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00