Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.08.2011, sygn. ILPP1/443-757/11-4/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-757/11-4/KG
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 12 maja 2011 r. (data wpływu 18 maja 2011 r.), uzupełnionym pismem z dnia 18 lipca 2011 r. (data wpływu 21 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług kształcenia zawodowego. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 18 lipca 2011 r. o doprecyzowanie opisanego zdarzenia przyszłego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenia przyszłe.
Wnioskodawczyni od roku 2002 prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Głównym przedmiotem działalności jest doradztwo oraz prowadzenie i organizowanie szkoleń z zakresu rozwoju zasobów ludzkich, zarządzania, rozwoju osobistego, zagadnień prawnych i administracyjnych w szczególności dla pracowników administracji samorządowej, przedsiębiorstw, osób bezrobotnych (m. in. szkolenia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta, rozwoju menedżera, organizacji zespołów pracowniczych, systemu ocen pracowniczych, komunikacji i rozwiązywania konfliktów, zarządzania projektami). Szkolenia te prowadzone są na zlecenie wymienionych klientów, bądź w ramach projektów dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Szkolenia prowadzone są osobiście przez Wnioskodawczynię lub przez osoby, z którymi Wnioskodawczyni podpisuje umowy o dzieło, zlecenia, otrzymuje faktury (podwykonawcy). Obecnie Wnioskodawczyni na zlecenie jednego z przedsiębiorstw (Sp. z o.o.) jest Wykonawcą (prowadzenie i organizacja szkoleń) projektu szkoleniowego obejmującego szkolenia z zakresu obsługi klienta, technik sprzedaży, marketingu, negocjacji, komunikacji interpersonalnej, kompetencji zespołowych i osobistych (np. radzenie sobie ze stresem, motywacja długoterminowa). Przedsiębiorstwo (Zleceniodawca) otrzymało na ten cel/projekt dofinansowanie ze środków Funduszu Pracy w wysokości 80% kosztów netto, na podstawie ustawy z dnia 1 lipca 2009 r. o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców (Dz. U. Nr 125, poz. 1035 ze zm.) oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków dofinansowania ze środków Funduszu Pracy kosztów szkoleń i studiów podyplomowych oraz szczegółowych warunków finansowania stypendiów i składek na ubezpieczenie społeczne (Dz. U. Nr 136, poz. 1119).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right