Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.07.2011, sygn. ILPP4/443-334/11-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-334/11-2/EWW
Przepisy prawa podatkowego dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 kwietnia 2011 r. (data wpływu 2 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawczyni mieszka w Polsce i zamierza zarejestrować w Polsce pozarolniczą działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Nie jest, ani nigdy nie była zarejestrowana jako podatnik VAT, ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju.
Nie zamierza wykonywać żadnych czynności, które zgodnie z art. 5 ustawy VAT podlegałyby opodatkowaniu na terytorium Polski.
Zamierza świadczyć usługi remontowo-budowlane wyłącznie na nieruchomościach położonych w Niemczech. Zgodnie z art. 28e ustawy o podatku od towarów i usług, miejscem świadczenia tych usług będzie miejsce położenia nieruchomości, czyli terytorium Niemiec.
Nabywcą ww. usług budowlanych wykonywanych przez jej firmę będzie wyłącznie firma z siedzibą w Polsce, zarejestrowana w Polsce jako podatnik VAT czynny, niezarejestrowana na potrzeby VAT w Niemczech ani w żadnym innym kraju. Innymi słowy, przy każdej opisanej powyżej usłudze, którą będzie wykonywała na nieruchomościach położonych w Niemczech, będzie ona występowała jako podwykonawca ww. polskiej firmy, która z kolei będzie otrzymywała zlecenia remontowe od firm niemieckich.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right