Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2011, sygn. ILPP4/443-284/11-4/PG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-284/11-4/PG

Podatek od towarów i usług w zakresie obciążania kontrahenta kosztami przygotowania narzędzi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością , przedstawione we wniosku z dnia 30 marca 2011 r. (data wpływu 4 kwietnia 2011 r.) uzupełnionym pismem z dnia 22 czerwca 2011 r. (data wpływu 29 czerwca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obciążania kontrahenta kosztami przygotowania narzędzi jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obciążania kontrahenta kosztami przygotowania narzędzi. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 czerwca 2011 r. (data wpływu 29 czerwca 2011 r.) w którym doprecyzowano opis sprawy.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (dalej Spółka) zajmuje się produkcją opakowań z tektury falistej. W ramach prowadzonej działalności, Spółka sprzedaje m.in. odpowiednio zadrukowane i wykrojone kartony, które są opakowaniami pojedynczymi lub zbiorczymi wyrobów produkowanych przez klientów Spółki.

W procesie produkcji opakowań przez Spółkę, na tekturze falistej dokonywany jest nadruk graficzny oraz w dalszej kolejności następuje wykrojenie opakowania. Opakowania sprzedawane są przez Spółkę jako produkty. Do produkcji opakowań Spółka wykorzystuje jako główny materiał tekturę falistą, stosując przy tym specjalistyczne narzędzia do nadruku na tekturze wzorów graficznych oraz odpowiedniego wykrojenia oraz sklejenia tektury. Narzędzia służące do nadruku (fotopolimery) oraz narzędzia do wykrawania opakowań (wykrojniki), zwane są w dalszej części narzędziami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00