Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2011, sygn. ILPP3/443-37/11-2/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-37/11-2/TK

Podatek akcyzowy w zakresie organizacji obrotu wyrobami akcyzowymi.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2011 r. (data wpływu 8 kwietnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie organizacji obrotu wyrobami akcyzowymi jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie organizacji obrotu wyrobami akcyzowymi.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące zdarzenia przyszłe.

A S.A. (dalej: A lub Wnioskodawca) jest przedsiębiorcą zajmującym się produkcją wyrobów akcyzowych - napojów alkoholowych. A jest podmiotem prowadzącym trzy składy podatkowe - w P., Z. oraz w S.

Składy podatkowe w P. oraz Z. są składami produkcyjnymi, natomiast w składzie podatkowym w S. prowadzona jest jedynie działalność polegająca na magazynowaniu wyrobów akcyzowych.

A planuje dokonać podziału przez wydzielenie. Wydzieleniu podlegać będzie zorganizowana część przedsiębiorstwa służąca dystrybucji produktów A na terenie kraju. Wydzielenie nastąpi do B Sp. z o.o. (dalej: B), która to spółka stanie się zgodnie z przyjętym planem podziału odpowiedzialna za dystrybucję wyrobów grupy BP na terytorium Polski.

W ramach sukcesji prawnej, na B zostanie przeniesiona umowa najmu magazynu w S. Jednak z uwagi na doświadczenie A w zarządzaniu kwestiami podatku akcyzowego, B zawrze z A umowę obsługi akcyzowej, w ramach której B będzie uprawniona do przechowywania towarów w składzie podatkowym A. Na podstawie tej umowy A będzie upoważniona do korzystania (podnajem) z części magazynu, która obecnie stanowi obszar składu podatkowego A. Skład podatkowy w S. będzie więc nadal prowadzony przez A na podstawie dotychczasowego zezwolenia. Po dniu podziału w składzie podatkowym A w S. magazynowane będą wyroby, których właścicielem będzie B. Wyprowadzenie wyrobów ze składu i zapłata akcyzy będzie dokonywane przez B, na podstawie zezwolenia wyprowadzenia, uzyskanego przez B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00