Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2011, sygn. ILPP2/443-592/11-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-592/11-2/BA

1) Jak należy określić na gruncie ustawy o podatku VAT przedmiot opodatkowania w tej transakcji? Czy jest to sprzedaż towarów czy też sprzedaż usług?
2) Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować dla transakcji?
3) Kiedy powstanie obowiązek podatkowy w VAT z tytułu tej transakcji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki cywilnej, przedstawione we wniosku z dnia 8 marca 2011 r. (data wpływu 28 marca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz stawki podatku dla transakcji sprzedaży poniesionych nakładów, a także momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 marca 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz stawki podatku dla transakcji sprzedaży poniesionych nakładów, a także momentu powstania obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W ramach Spółki cywilnej Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą. Dnia 25 sierpnia 2006 r. na podstawie aktu notarialnego nabył on prawo do nakładów inwestycyjnych poniesionych przez sprzedawcę na wybudowanie na obcym gruncie budynków i budowli wchodzących w skład ośrodka wczasowego. Sprzedający nie był właścicielem gruntu na którym zostały wzniesione te budynki, dzierżawił ten teren na podstawie umowy najmu gruntu leśnego od S.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00