Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2011, sygn. ILPP3/443-12/11-3/TK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-12/11-3/TK
1. Czy w momencie nabycia od X ciążył na Wnioskodawcy obowiązek zapłaty akcyzy skoro Urząd Celny naliczył podatek akcyzowy od wyrobów akcyzowych X w związku z zamknięciem składu podatkowego?
2. Czy zwolniona będzie z podatku akcyzowego sprzedaż (odsprzedaż) zakupionego spirytusu w formie nieprzetworzonej innym podmiotom?
3. Czy zwolnione od podatku akcyzowego będą wyroby akcyzowe (wódki) do produkcji których użyto alkoholu etylowego nabytego od X w tej części, w której podatek akcyzowy Urząd Celny naliczył X?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2011 r. (data wpływu 14 lutego 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania alkoholu etylowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lutego 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania alkoholu etylowego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
W roku 2010 w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zakupił od likwidowanego X w Likwidacji wyroby w postaci spirytusu rektyfikowanego, destylatu winnego i innych wyrobów alkoholowych w przeliczeniu na 100% alkohol etylowy. Wyroby te były przed ich nabyciem objęte decyzją naczelnika Urzędu Celnego z dnia 7 maja 2008 r. skierowaną do X określającą zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiąc maj 2007 r. z tytułu posiadania przez podatnika wyrobów akcyzowych, od których nie została zapłacona akcyza, a procedura zawieszenia poboru akcyzy została zakończona w związku z zaprzestaniem wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu. Po zamknięciu składu podatkowego w X pozostał bowiem zapas wyrobów akcyzowych, od których określono ww. decyzją zobowiązanie podatkowe obciążające X, a zapas wyrobów akcyzowych sprzedany został w toku postępowania likwidacyjnego. X zwrócił się z zapytaniem ofertowym sprzedaży alkoholu do różnych przedsiębiorców, w tym do Zainteresowanego, i związku z tym zakupił on alkohol do swojej firmy. Cena została zapłacona, a towar odebrany z byłego X. Zakupiony alkohol może zostać dalej sprzedany producentom wyrobów alkoholowych w takiej postaci w jakiej został zakupiony albo też może być zużyty przez Wnioskodawcę do produkcji wódek w jego rozlewni.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right